Bizimle iletişime geçin

Zühre Çelik:‘’ SEVGİ İZİ’’ DESTEK BEKLİYOR

Televizyon programcısı Müge Anlı tarafından hayata geçirilen “Sevgi İzi” projesi hakkında Zühre Çelik’le söyleşi gerçekleştirdik.

10.03.2018 / 1440 Görüntüleme

Televizyon programcısı Müge Anlı tarafından hayata geçirilen “Sevgi İzi” projesi hakkında Zühre Çelik’le söyleşi gerçekleştirdik.

Korkuteli’nin Yelten beldesinde çiftçilik ve mantarcılıkla uğraşan bir ailenin üç çocuğunun en büyüğü olan Zühre Çelik, 2009 yılından bu güne kadar Korkuteli’ndeki yerel gazetelerde yazdığı köşe yazıları ile ismini duyurdu. Özellikle son dönemde sosyal medya üzerinden de ülke genelinde birçok takipçiye ulaşan Zühre Çelik, Korkuteli Burada Dergisi’nin Mart 2018 sayısına verdiği röportajda ilçede gerçekleştirmek istediği projelerinden bahsetti.

Çelik, bir televizyon programında Müge Anlı tarafından ilk olarak hayata geçirilen “Sevgi İzi” projesini Korkuteli’nde de hayata geçirmek istediğini ifade etti.

Zühre Çelik bize Sevgi İzi projesini birkaç cümle ile söyle tanımladı:

“Sevgi izi, özellikle Alzheimer hastası olan yaşlılar ve zihinsel engelli kardeşlerimiz için düşünülen bir proje. Sevgi İzi projesine kayıt olunduktan sonra bileğe rakamlardan yapılan bir dövme ile kaybolma riski tamamen ortadan kalkıyor. Bu rakamları ilgili yerlere bildiren duyarlı vatandaşlar sayesinde kaybolan vatandaşlar derhal bulunabiliyor’’ diyor.

Zühre Çelik “İşte ben de bu projenin Korkuteli ayağı olmak istiyorum. Ancak bunun için başta İlçe Kaymakamımız Erol Tanrıkulu, Belediye Başkanımız Hasan Gökçe, Büyükşehir İlçe Koordinatörü Mahmut Bilgiç olmak üzere konuya duyarlı tüm vatandaşların desteğini bekliyorum. Onların vereceği destek ile bu projeyi ilçemizde de hayata geçirebiliriz. Böylece umuyorum ki bölgemizdeki kayıp vakaları en az düzeye inecektir” cümleleriyle sözlerine son verdi.