Bizimle iletişime geçin

Başkan Uysal: ‘Çocuklarımıza güveniyorum’

Muratpaşa Belediyemizin destek eğitim kurs merkezlerine devam eden 112 öğrencimiz de sınav heyecanını yaşayacak. Çocuklarımıza güveniyorum. Hepsi en iyisini yapacaktır” dedi.

03.06.2022 / 652 Görüntüleme

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, LGS sınavına girecek tüm öğrencilere başarılar dilerken, “Muratpaşa Belediyemizin destek eğitim kurs merkezlerine devam eden 112 öğrencimiz de sınav heyecanını yaşayacak. Çocuklarımıza güveniyorum. Hepsi en iyisini yapacaktır” dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, pazar günü yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda ter dökecek 8’inci sınıf öğrencilerine başarılar diledi. Eğitim sistemin fırsat eşitliği anlamında hala sorunlarının bulunduğunu aktaran Başkan Uysal, bunu bir nebze olsun gidermek amacıyla kreşlerden destek eğitim kurs merkezlerine ve üniversite hazırlık kurslarıyla devam eden eğitim programına sahip olduklarını ile getirdi.  

İlk ve ortaokul öğrencilerine yönelik ücretsiz hizmet veren destek eğitim kurs merkezlerinin Zeytinköy, Ermenek ve Memurevleri mahallelerinde bulunduğunu aktaran Başkan Uysal, merkezlerin TEOG ve sonrasında uygulanan LGS’de önemli başarılara imza attığını söyledi. Bu yıl da 112 destek eğitim kurs merkezi öğrencisinin de LGS sınavına gireceğini belirten Başkan Uysal, “Çocuklarımıza güveniyorum. Hepsi en iyisini yapacaktır. Başarılar diliyorum” dedi.