Bizimle iletişime geçin

Köşe Yazısı

HOŞGELDİN BAHAR

Nazan YAVUZ
Korkuteli Burada Dergisi Yazı İşleri Müdürü
Yazarın tüm yazıları için -->  Tıklayınız

27.05.2018 / 1135 Görüntüleme

HOŞGELDİN BAHAR 

 Herkese merhaba, 

Yazıya olan özlem, siz değerli okuyucularımıza kavuşmak... Halen alışmaya çalıştığımız tempo. Korkuteli’nin sesi olmak ve ilçemizi herkese duyurabilme mücadelemizde bize destek olan tüm Korkuteli’ne sonsuz teşekkürlerimi her sayıda dile getirmekten duyulan ayrı bir memnuniyet. 

 Dergimiz bu sayıda baharı müjdeliyor. 

Mutlaka herkesin baharı sevmesi için bir bahanesi vardır. İlkbahar ayı genellikle hepimize iyi gelir. Ilık hava, içimizi ısıtan güneş, doğanın rengârenk çiçeklere ve yeşilin bin bir tonuna boyanması, kış ve soğuğun üzerimizde yarattığı ölü toprağından kurtulmak ve yenilenmek için bize bir umut verir. 

İlçemizde de bahar bir başka Ağaçların yeşerip çiçek açtığını çok yakından izlemek, hayatın stresli ve yoğun temposundan bir an sıyrılmaya sebep birçok etken var aslında. İş hayatında genç nüfusun artmasıilçemize yeni mekanların açılması, yeni atılımlar veee yeni pek çok şey. Karamsarlık içindeki insanlar içinse, yeni umutlar yeni heyecanlar demek aslında. Şairler şarkıcılar bile hep aynı şeyi söyler ya “Ben her bahar âşık olurum”.  

 Bu bahar ayrıca rahmet ayının da müjdeleyicisi Mübarek Ramazan geliyor, günahlardan bağışlanma ayı geliyor, küslerin barıştırıldığı, fakirlerin anımsandığı ay geliyor.        Şimdiden herkeslere de buradan Hayırlı Ramazanlar diliyorum. 

 Sözlerimi de burada sonlandırırken başta dünyanın en iyi annesi annelerimin ve sonrada tüm annelerin ellerini öpüp anneler gününü kutlayarak bitireyim yazımı. 

Umut hiç bitmeyen bir bahar mevsimidir. Umudunuzun hiç kaybolmaması dileğiyle sağlıcakla kalın. 

vioft2nnt8|001001E398BF|DergiAntalyaBidunya|KoseYazisi|koseYazisiAciklama|442DBFBC-392E-4B3A-8CBC-5153FDD7365A